ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Спасовски: За МВР клучна треба да биде безбедноста, а не да ги заморуваме граѓаните кој какви возила има

Институциите, посебно МВР, треба да се функционални за да се зачува безбедноста на граѓаните. Кој и да е дел од оваа влада треба да има политички сенс и да знае дека  приоритет е да се продолжи со проектите, а се што е надвор од тоа е своеволно толкување на законите, изјави денеска техничкиот премиер Оливер Спасовски на својата прва прес конференција. Според Спасовски, земјава мора да организира избори што доликуваат на една европска демократија во согласност со меѓународните стандарди.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.