ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Скопје утрово трет најзагаден град во светот

Утрово Скопје се најде на третото место меѓу најзагадените градови во светот, според листата на „Ер вижуал“. На врвот е градот Делхи во Индија, на второ место е Бејлинг во Кина, а Скопје е трет.

Во првите десет најзагадени градови во светот, главниот град на Македонија е единствен од регионот.

Денеска пред Собранието во 13 часот ќе има протести против енормното загадување на воздухот.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.