ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Скопје се гуши во смог

Скопје се гуши во смог. Поради густата магла измешана со смогот вчера вечер Скопје наликуваше на град на духови.Мерните станици синоќа покажуваа дека ПМ-10 честичките во Скопје се неколку пати над дозволеното – кај Ректоратот беа измерени 228 милиграми на метар кубен ПМ-10, во Центар 176, а во Бутел 128 ПМ-10.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.