ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Силјановска ќе поднесе кандидатура по Пендаровски

Во 12:30 часот во просториите на Државната изборна комисија ќе се поднесе кандидатура за претседател на Република Македонија, Проф. Д-р. Гордана Силјановска Давкова.

Досега кандидатура поднесе само Блерим Река, а во 12 часот е најавена кандидатурата и на Пендаровски.

 

Со тоа сите тројца официјално ќе станат кандидати за претседател.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.