ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Се запали автобус на автопатот Штип-Миладиновци, нема повредени

На автопатот Штип – Миладиновци, кај Крушица, во близна на Свети Николе, се самозапали автобус во движење на штипската компанија Кит го. За среќа нема повредени, а во автобусот бил само возачот.Возачот сам почнал да го гаси автобусот, по што пристигнал тим на Територијалната противпожарна единица од Свети Николе.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.