ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

СДСМ ќе почне со кампања за избори на 21 јуни, без оглед на тоа дали ќе се постигне договор

СДСМ ќе почне со кампања за избори на 21 јуни, без оглед на тоа дали ќе се постигне договор со ВМРО ДПМНЕ околу датумот, изјави лидерот на СДСМ. Така е според Уставот и законот, вели Зоран Заев, и побара доколку некој сака да ги одложи изборите, да укаже како тоа да се направи на законски начин.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.