ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

СДСМ: Длабоко сочувство до семејствата на починатите во пожарот во Тетово, нашите мисли се со тетовчани

Изразуваме длабоко сочувство до семејствата на починатите во синоќешниот трагичен пожар во модуларната болница во Тетово. На повредените им посакуваме брзо закрепнување.

Истрагата која тече од синоќа ќе ги даде одговорите на сите прашања.

Нашите мисли се со тетовчани, заедно сме во оваа колекативна тага и жал.

Центар за комуникации со јавноста на СДСМ

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.