ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

СДСМ: Владата на СДСМ најде решение за Еврокомпозит, уште еден проблем наследен од ВМРО-ДПМНЕ

Владата на СДСМ најде решение за Еурокомпозит од Прилеп, проблем наследен од партијата на Мицкоски, од антинародната ВМРО ДПМНЕ.

Криминалната ВМРО ДПМНЕ ги остави работниците и компанијата заглавени во децениски проблем кој резултираше со блокирана сметка и заостанати долгови.

Сега има конкретно решение со потенцијален инвеститор за продолжување со работа на оваа компанија.

Фабриката Еурокомпозит ќе може да продолжи со својата работа , а вработените да бидат платени за својот труд.

Денес Владата предводена од СДСМ покрај тоа што работи на носење на нови инвестиции и нови работни места , таа решава и деценски проблеми наследени од криминалната ВМРО ДПМНЕ.

Тоа е разликата, ВМРО ДПМНЕ создаде и остви проблеми, СДСМ наоаѓа решенија.

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.