ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Свет На Меѓународната вселенска станица испратена божикна мисирка, но и глувци и црви

Празничната пратка во вселената беше лансирана од Кејп Канаверал на Флорида,  од  страна на американската компанија Speyx (SpaceX), со ракета „falkon 9″, пренесува АП.

Капсулата со пратката треба да пристигне во орбиталната лабораторија в сабота.

Заедно со состојките за божикна вечера, на Меѓународната вселенска станица  се испратени 40 глувци и 36.000 црви за проучување на мускулните структури и процесите на стареење.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.