ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

САД му честитаат на Харадинај за одлуката да се јави на суд

Стејт департментот ја поздрави денеска одлуката на Рамуш Харадинај да соработува со Специјалното обвинителство за злосторствата на ОВК во Хаг.

– САД му честитаат што тој одлучи да одговори на поканата на Специјалниот суд за Косово, се наведува во краткото соопштение на Стејт департментот.

Харадинај вчера поднесе неотповиклива оставка од премиерската функција, а како причина ја наведе добиената покана од Специјалниот суд како осомничен.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.