ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Русковска: Не можам да речам никого да не амнестираат

Како обвинител можам да кажам дека е вложен многу труд и работа во овој предмет. Но, ни како граѓанин не сум задоволна од законот што е донесен, мислам воопшто од каков и да е закон за амнестија, рече Вилма Русковска.

– Не можам да речам никој да не биде амнестиран зошто тоа ќе биде спротивно на Законот кој го донесоа. Ако не го почитувам законот правам кривично дело, посочи таа.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.