ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

РКЕ – Намалување на цените на горивата

Дизелот поевтин за 2,50, бензините за 0,50 денари! 

Ново намалување на горивата следува од полноќ. РКЕ на денешната седница одлучи да ја намали малопродажната цена во просек за 1,47% во однос на минатата одлука па од утре на бензинските пумпи ќе важат следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС–95            93,50 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС–98           96,00 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д–Е V)        96,00 ден/лит.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.