ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

РКЕ – Дизелот поевтин

Цената на дизелот се намалува за 1,5 денари по литар додека бензините остануваат на истата цена. Од полноќ почнуваат да важат следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС–95 75,00 ден/лит
ЕУРОСУПЕР БС–98 77,00 ден/лит.
ЕУРОДИЗЕЛ          66,50 ден/лит.

БИОДИЗЕЛ           67,50 ден/лит.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.