ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Регистрирани 19 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа се направени 3.667 тестирања. Регистрирани се 19 нови случаи на КОВИД-19:

Скопје – 8;

Тетово – 5;

Куманово – 2;

Гостивар – 1;

Кочани -1;

Гевгелија – 1;

Дебар – 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.