ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Растот на индустриското производство од 6,3 отсто потврда за успешноста на економските мерки и политики, велат од СДСМ

Соопштение на СДСМ:

Економските политики на Владата предводена од СДСМ даваат реални и видливи податоци.

И во време на глобална економска криза макрдонската економијата е стабилна и конкурентна.

Последен доказ за тоа е растот на индустриското производство.

Според официјалните податоци од Државниот завод за статистика индустриското производство во февруари 2022 година е за 6,3 отсто поголемо во однос на истиот месец од претходната година.

Ова е уште еден доказ за успешните економски мерки и политики на Владата предводена од СДСМ.

И во време на криза расте производство растат платите и пензиите, се отвораат нови работни места.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.