ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Рамазан Бајрам -10 април, неработен ден за сите граѓани

Рамазан Бајрам 10 април (среда) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството, на граѓаните од муслиманска вероисповед во Република Северна Македонија им го честитаат празникот Рамазан Бајрам

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.