ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Радев: Не се согласувам со името Северна Македонија

Името Северна Македонија не му се допаѓа на бугарскиот претседател, Румен Радев. Вели дека ако бугарија имаше посериозна позиција, сега бугарскиот премиер Бојко Борисов ќе беше номиниран за Нобеловата награда за мир заедно со македонскиот Зоран Заев и грчкиот, Алексис Ципрас. Проблемите наталожувани со векови тешко можат да се решат за шест месеци, изјави Румен Радев, за Дарик радио

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.