ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Протоколот за НАТО пред францускиот Министерски совет

Француската влада на денешниот министерски совет го разгледува Предлог-законот за одобрување на ратификацијата на Протоколот за пристапување на Република С. Македонија во НАТО.

Според француските закони, по претставувањето на предлог-законот на министерскиот совет, истиот треба да биде изгласан во парламентарна постапка, од Националното собрание и Сенатот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.