ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Претставник од Кабинетот на претседателот положи цвеќе по повод 9 мај

Претставник од Кабинетот на претседателот на Република Македонија, по повод 9 мај – Ден на победата над фашизмот и Денот на Европа, положи цвеќе пред споменикот „Ослободители на Скопје” во дворот на Владата.

Како што соопшти Кабинетот на претседателот, цвеќе беше положено и на спомен обележјето на партизанските гробишта во Бутел.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.