ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Претседателот Иванов ќе се обрати на јавноста три дена пред Нова година

Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, на 28 декември во 12 часот од Собранието ќе го има годишното обраќање.

Првиот човек на државата веќе го испратил своето барање до Собранието.

Ова ќе биде последно годишно обраќање на Иванов како претседател на државата. Неговиот мандат истекува на 2 мај наредната година, а претседателските избори ќе бидат распишани најверојатно на крајот на јануари или почетокот на февруари.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.