ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Премиерот Рама го оствари своето право на глас, а сите повторно гледаа во неговите нозе: Дали ова е најчудното издание досега?

Веќе навикнавме да го гледаме во необични изданија кои многумина ги коментираат позитивно или негативно.

Премиерот на Албанија, Еди Рама, не многу често се појавува на јавните и официјални случувања во патики, за што многупати досега се пишуваше.

Тој сега отиде чекор понапред – на гласањето отишол по кратки панталони.

Во друштво на својата сопруга, го остварил правото на својот глас, а вниманието го привлекоа неговите кратки панталони, какви што досега никој од државните функционери не носел во јавноста.

Некои сметаат дека е симпатично тоа што Рама “има свој стил“, други сметаат дека тоа не е примерно за премиер на една држава.

Што мислите вие за овој стајлинг на премиерот?

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.