ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

По шест месеци Доналд Трамп стави маска

Шест месеци од почетокот на пандемијата претседателот на најпогодената земја во светот, САД, прв пат стави заштитна маска. Додека бројот на заболени се приближува до 3,5 милиони од кои повеќе од 137.000 веќе ги загубија животите а невработеноста во земјата потсетува на периодот на Големата депресија, Доналд Трамп постојано ги потценуваше ефектите на пандемијата. Поткопувајќи ги напорите и препораките на сопствените експерти со непотребни коментари, Трамп тврдеше дека нема да носи маска и се потсмеваше со противкандидатот на престојните претседателски избори Џо Бајден затоа што ја носи. Сега тој тврди дека бил погрешно разбран затоа што никогаш не бил против носењето заштитни маски.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.