ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

По завршните зборови во „Рекет“, Милошоски побара Обвинителството да ги вештачи телефоните на Боки 13 и на Заев

Обвинителството треба да спроведе истрага и да ги вештачи телефоните на Бојан Јовановски – Боки 13 и на поранешниот премиер Зоран Заев, изјави денеска Антонио Милошоски од ВМРО – ДПМНЕ.

Милошоски рече дека има сомневања дека Заев е соучесник и налогодавач во најголемата финансиска афера во Македонија.

За време на завршните зборови во случајот „Рекет“ првообвнетиот Бојан Јовановски рече дека неговиот телефон не бил вештачен и дека бил во комуникација со тогашниот премиер Заев.

„Ова отвора основано сомневање за соучество на Заев во „Рекет“. Дали доказите на Обвинителството прво одат на проверка кај Заев, а потоа одат во судница“, праша Милошоски.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.