ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Почна гласањето и на лицата со Ковид 19 и во самоизолација

19 лица од Битола се пријавиле за да гласаат на предвремените парламентарни избори. Тоа се лица кои имаат Ковид 19 или се во самоизолација.

Претпладнево тимови составени од здравствени работици и претставници на изборните тела, го подигнаа гласачкиот материјал од Општинската изборна комисија во Битола и заминаа на адресите на лицата каде што треба да гласаат.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.