ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Почнаа преговорите помеѓу Ахмети и Заев за формирање на влада

Во клубот на пратениците, штотуку започна средбата помеѓу лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети за формирање на нова влада. На средбата присуствуваат и Артан Груби и Љупчо Николовски.

Заев и Ахмети ќе треба да се договорат за формирање на новата влада, после изборите кои се одржаа на 15. јули. СДСМ освои 46 пратеници, ДУИ 15, што би значело дека доколку двете страни се договорат, ќе имаат мнозинство за формирање на влада.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.