ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Поставени нови натписи на граничните премини

На преминот „Богородица“ на границата со Грција денеска е поставен натпис со новото име Република Северна Македонија.

Не станува збор за нова табла, туку на старата е ставена налепница со новото име испишано на македонски и на англиски јазик.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.