ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

После Курти ќе дојде Мурти: Ова е коментарот на Вулин за сега веќе поранешниот премиер на Косово

Beograd, 17. aprila 2014. - Vlada Srbije i Srbi sa KIM su ispostovali sve sto je predvidjeno Briselskim sporazumom, a ocekujemo aktivniji pristup medjunarodne zajednice u njegovoj implementaciji i normalizaciji zivota na KIM, izjavio je danas ministar bez portfelja zaduzen za KIM u tehnickoj vladi Aleksandar Vulin (na slici).On je povodom prve godisnjice od potpisivanja Briselskog sporazuma, rekao Tanjugu da ocekuje da "medjunarodna zajednica, mozda i vise nego do sada postuje sve sto su uradili Vlada Srbije i Srbi na KIM u stvaranju i sprovodjenju Briselskog sporazuma". FOTO TANJUG/ RADE PRELIC/nr

Министерот за одбрана на Србија Александар Вулин смета дека нема да има голема промена во политката на Косово по изгасувањето на недоверба на владата на Косово.

После Курти ќе дојде Мурти. Што се однесува на Срвија не очекувам големи промени-смета министерот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.