ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Пороен дожд во Загреб, поплавени улици, паднати дрвја

Попладнево пороен дожд предизвика проблеми во источниот дел на Загреб, соопшти цивилната заштита.

Поплавени се улици и подрумски простории, а неколку дрвја паднаа врз паркирани возила и објекти, јавија загрепски медиуми.

Околу 50 граѓани побараа интервенција на пожарникари и комуналните служби.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.