ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Поради предупредување за мина запрен поморскиот сообраќај низ Босфорот

Надлежните власти го затворија сообраќајот во двата правци за сите пловила низ Босфорот, морскиот теснец што ги поврзува Мраморното со Црното Море и ги разделува европскиот и азискиот дел на Турција, известува Агенција Анадолија (АА).

Дирекцијата за безбедност на Турција соопшти дека затворањето е од безбедносни причини, по добиено предупредување дека по површината на водата плива објект налик на мина.

Надлежните турски служби интервенираа и стигнаа на теренот за да ја елиминираат потенцијалната закана.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.