ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Полнете резервоари: Од полноќ поскап бензин

Регулаторна Комисија за Енергетика донесе одлука за промена на цените на бензинот и дизелот.

Бензинот поскапува половина денар, а дизелот се намалува за истиот износ.

Еуросупер БС 95 е сега 69 денари, додека Еуросупер БС 98 71 денари за литар, а од друга страна Дизелот се продава за 61 денари по литар.

Новата цена на екстра лесното масло за домаќинство е 50,50 денари литар.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.