ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Полицијата го барала дома Миле Јанакиевски, но не го нашла – тој е во притвор во Шутка

За денешното судско рочиште „Шамари во Центар“ во кое требаше да учествува и Миле Јанакиевски, судот издал наредба тој да биде доведен на судење од неговиот дом, каде до пред неколку дена беше во домашен притвор.

Но, според последните случувања и новите приведувања, Јанакиески во моментов е во притвор во Шутка, па така при денешниот обид на полицијата од неговиот дом да го донесе на суд бил несупешен.

Јанакиески досега неколку пати беше во Шутка, а во еден од притворите беше и нападнат заедно со екс-министерот за образовение Спиро Ристовски.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.