ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Поевтинуваат бензините

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 ќе се продаваат по цена пониска за половина денар, додена цената на дизел горивото остранува непроменета.Новата цена на Еуросупер БС-95 изнесува 59,5 денари за литар, додека Еуросупер БС-98 ќе чини 61,5 денари за литар. Еуродизелот Д-Е V и натаму ќе се продава по цена од 53 денари за литар.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.