ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Подемот и падот на Јанева

Силно блесна како симбол за правдата, а заврши како осомничена за криминал.

Избрана беше со консензус од повеќе политички партии, а нејзина задача беше да открие криминалите кои се слушаа во таканаречените бомби. За таа да ја спроведе правдата дадоа согласнот и Груевски и Заев

Би-би- си во статија трите обвнителки ги нарече Чарлиеви ангели , страв и трепет за сите политичари во Македонија По малку несигурно излезе и ја даде првата изјава, сите надежи беа свртени кон неа.

Нејзиниот потег кога требаше да влезе во министертвото за внатрешни работи за случајот Тврдина , но отаму не и отвораа , со воодушевување беше примен во јавноста ,

Ѕвездата почна да гасне кога се јавија првите сомневања за нејзина вмешаност во можни договори со некои од осомничените за случајот,, Рекет,, Италијанаскиот весник ,,Ла Верита објави снимки за случајот на кои се слуша нејзиниот глас за кои Јанева ја потврди нивната автентичност

Пред околу два месеци Обвинителите Русковска и Јовевски на прес конференција одбиваа да кажат дали обвинителот на кој се повикувале осомничените е Јанева која поднесе оставка од функцијата шеф на СЈО, и тоа во исто време кога Бојан Јовановски беше уапсен на граничниот премин Богородица во обид за бегство.Под голем притиок на јавноста Јанева вчера беше повикана за распит во улога на сведок. Денеска полицијата ја приведе како осомничена .

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.