ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Повторно земјотрес во Хрватска

Во Хрватска се почувствувал нов потрес од 4,1 степени по Рихтер.

Епицентарот бил на 39 километри јужно од Загреб, кај Петриња.

Тоа е 26ти потрес кој се почувствувал во Хрватска во последните три дена.

Тресењето траело околу пет секунди. „EMSC“ прво јави дека магнитудата е 3,7 по Рихтер, а потоа бројот е исправен на 4,1 степени по рихтеровата скала.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.