ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Повисоки цени на горивата

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои важат од денеска.

Според одлуката, „евросупер БС 95“ од денеска е поскап половина денар, односно 67,5 денари за литар, „евросупер БС 98“ поскапува еден денар и чини 70 денари за литар.

„Евродизел“ има повисока цена за еден денар, односно изнесува 62,5 денара за литар, екстра-лесното масло за домаќинство ќе се продава за 51,5 денар.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.