ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Пендаровски: Законите се беспредметни ако се неспроведливи

Законите се носат за да им служат на граѓаните, а нивното постоење е беспредметно ако се неприменливи, рече претседателот Стево Пендаровски во неговото годишно обраќање од македонското Собрание.

Говорејќи за Законот за употреба на јазиците Пендаровски се осврна на заклучоците на Венецијанската комисија, кои не ја проценуваат уставноста, туку се задржуваат на потешкотиите за негова имплементација во одделни сектори во државата.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.