ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Пари со новото име на државата во употреба од јануари

Од Нова Година Народна банка ќе ги пушти во оптег парите со новото име на државата. Први ќе се менуваат книжните пари со апоени од 10 и 500 денари, соопшти гувернерката на Централната Банка, Анита Бежоска. Новите пари нема да бидат двојазични.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.