ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Осум кандидатури за претседател на државата пристигнале до ВМРО-ДПМНЕ

Осум претседателски кандидатури пристигнале до опозициската ВМРО-ДПМНЕ, пренесе денеска потпретседателот на оваа партија, Владо Мисајловски.

„До архивата на партија пристигнати се 8 кандидатури, но конечниот број на апликанти ќе биде познат деновиве со оглед на фактот дека дел од апликациите, би можеле да стигнат и по пошта. Сите кандидатури дополнително ќе бидат разгледани од страна на Комисијата за проверка на законски предвидените услови за кандидати за претседател на Република Македонија“, истакна Мисајловски.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.