ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Османи утре оди во Софија да го посети претепаниот охриѓанец Пендиков

Утре Османи на пат за Бугарија  – ќе оди да го посети  претепаниот сектретар на бугарскиот клуб Цар Борис во Охрид. 

Во Софија денска протест за заштита на правата на Бугарите во Македонија. Во меѓувреме случајот се компромитира – дали еден од напаѓачите на охридскиот Бугарин е Бугарин? Дали тој е во бегство? Дали инцидентот има дилерска а не политичка позадина.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.