ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Од утре поскапува дизелот, бензините поевтини, Регулаторна го објави новиот ценовник

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 1,00 денар и ќе изнесува 48,50 ден/лит.

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинува за 1,50 денари и ќе се точи по цена од 50,50 ден/лит.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 0,50 денари/литар.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.