ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Од утре поскапуваат горивата, Регулаторна го објави новиот ценовник

Регулаторната комисија за енергетика на својата интернет страна ги објави новите цени на дериватите. Од ноќеска по полноќ бензините поскапуваат за 1,5 денари, а дизелот за 1 денар.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 70,50ден/лит,  а на ЕУРОСУПЕР БС-98 72,50 денари за литар.  ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе се продава за 62 денари по литар.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.