ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Од утре бензините ќе чинат поефтино за еден денар

Бензините од утре ќе се продаваат според новите пониски цени.

Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по пониска цена за 1,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС – 95 за пониска цена од еден денар итн.

Исто така, се намалува и цената на мазутот за 0,740 ден/кг во однос на претходно утврдената цена, односно сега мазутот се продава по цена од 32,954 ден/кг.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.