ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ОД НОЌЕСКА ПОСКАПУВААТ ДИЗЕЛОТ И БЕНЗИНИТЕ

Од ноќеска поскапуваат дизелот и бензините. Малопродажните цени на бензинот Еуросупер БС-95 и на Еуродизел, се зголемуваат за 1,00 денар па така Еуросупер БС-95 изнесува 63,00 ден/лит, додека малопродажната цена на Еуродизел изнесува 54,50 ден/литар. Малопродажните цени на бензинот Еуросупер БС-98 и на екстра лесното масло за домаќинство, се зголемуваат за 1,50 денар и цената на Еуросупер БС-98 изнесува 65,00 ден, додека малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство изнесува 54,50 ден/литар.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.