ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Ова се новите цени на горивата кои важат од полноќ

Поевтинуваат бензините и дизелот.

Малопродажната цена на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ се намалува за денар до денар и половина. Вака одлучи Регулаторната комисијата за енергетика.

Со оваа Одлука се врши намалување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати за околу 1,5 денари во следните седум дена.

Новата цена на „еуросупер 95“ е 69,50 денари за литар, „еуросупер 98“ ќе чини 72 денара за литар, а „еуродизелот“ од полноќ ќе се продава за 62,50 денари. Екстра лесното масло, ќе се продава по цена од 52 денари.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС сега е 35,118 денари.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.