ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Објавени уште две прислушувани „бомби“

Вчера низ медиумите одекна веста за прислушуваните разговори објавени на руска друштвена мрежа од корисник под псевдоним „Илија Громовник“. Во снимките учествуваат и се споменуваат Фрчкоски, Црвенковски, Спасовски, Јанкуловска, Алберт Муслиу и други.

Но, под радарот на јавноста прелетаа уште две други аудио снимки објавени од истиот анонимен корисник, два дена порано, на YouTube. Насловени се „Стојменов и Јово Превара“ и „Комитети“.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.