ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Обвинителството бара продолжување на притворот за Јанева

Обвинителството за организиран криминал и корупција поднесе предлог да ѝ се продолжи притворот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, од обвинителството.

До сега притворот на Јанева беше под сите три основи, опасност од бегство, влијание врз сведоци и повторување на делото. Овој пат обвинителството бара да и се продолжи притворот по првите две основи а не и по третата за повторување на делото бидејќи веќе е разрешена.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.