ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Нов рекорд на биткоин – 59.000 долари

MicroStrategy Inc. вчера објави дека купила 262 биткоини за 15 милиони долари, проширувајќи ја својата мрежа за биткоини на 91.326.

Биткоинот забележа раст од 1,5 проценти во изминатите 24 часа, а според источно-американското време, во 17:17 часот, достигна цена од 59.200 долари, сооошти B92.

Во текот на изминатата година, биткоинот се зголеми за 948,378 проценти, и 471,78 проценти за последните шест месеци.

Според податоците на Coin, сегашната вредност е 59.237 американски долари.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.