ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Нови 379 случаи на коронавирус во Србија, починаа осум лица

Во Србија се потврдени 379 нови случаи на коронавирус, од 9.817 тестирани во последните 24 часа.

На респиратор се 156 пациенти, од 4.531 хоспитализирани, а од почетокот на пандемијата тестирани се 641.091 лица

Во последното деноноќие починале осум лица, со што вкупниот број на смртни случаи се искачи на 551.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.