ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Нови 211 случаи на коронавирус во Црна Гора, четири лица починаа

Во последните 24 часа во Црна Гора се регистрирани 211 позитивни случаи на коронавирус, при анализа на 764 примероци.

Притоа, во последното деноноќие пријавени се 4 смртни случаи од ковид-19, со што вкупниот број на починати се искачи на 221.

Во последните 24 часа пријавени се 154 пациенти кои се излекувале, при што вкупниот број на активни случаи моментално изнесува 4.096.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.