ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

НОВИ ЦЕНИ: Од полноќ ќе точите бензин и дизел по поскапи цени

Цената на светските пазари расте а токму тоа е причина да се зголемат и цените на нафтените деривати во земјава.

Во следните две недели возачите ќе полнат резервоари со бензини и дизел кој поскапуваат за 2,5 до три денари, односно 1,5 денар.

Ова станува јасно од последната одлука на РКЕ донесена денеска со која после полноќ Еуросупер 95 ќе се точи за 71,5 денари за литар а Еуросупер 98 по цени од 73 денари за литар.

Дизелот кој ќе се продава во следните две недели за 1,5 денари повеќе од минатите 14 дена ќе чини 62,5 денари.

51 денар по литар ќе се продава Екстра лесното масло за домаќинство а мазутот бележи скок на цената и ќе чини 34,45 денари.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.